Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez staników typu push up. Pozwalają one nadać piersiom preferowany kształt i wielkość bez inwazyjnych metod. Nie bez powodu często są wybierane przez panie o małym biuście. Bielizna push up to jednak nie tylko powiększenie, ale wiele innych zalet, które są widoczne tylko, gdy prawidłowo się ją dobierze. Jak dokonać mądrego zakupu, który jak najlepiej wyeksponuje biust?
Na czym polega funkcja push up w staniku?
Push upy pozwalają zmienić (optycznie) rozmiar miseczki, dostosować ją do proporcji sylwetki lub wyeksponować biust np. w bluzkach z dekoltem. Działają powiększająco i zbierają biust tak, by był dobrze podtrzymany i świetnie się prezentował. Efekt wypchnięcia i optycznego zwiększenia rozmiaru osiąga się dzięki specjalnym wkładkom, które umieszczone są w miseczkach – zwykle od dołu. Najlepszy komfort daje wypełnienie, które dopasowuje się do piersi i zbytnio ich nie obciąża. Mogą być to wkładki wykonane z żelu, gąbczastego materiału i wielu innych.
Jak prawidłowo dobrać stanik push up?
Dobór biustonosza push up nie wymaga szczególnych wytycznych, które różnią się od zakupu standardowego stanika. Najważniejsze, by zawsze wybierać go zgodnie z rozmiarem, czyli dokładnie zmierzyć obwód w biuście i pod biustem i na tej podstawie sprawdzać zgodność z tabelą rozmiarów – w zależności od marki mogą się różnić. W usztywnianych stanikach szczególnie widoczne są niedociągnięcia związane z rozmiarem. Zbyt duża miseczka nieestetycznie odstaje i tworzy sztucznie wyglądające wypełnienie, z kolei za mała spłaszcza biust i boleśnie uwiera piersi. Odwiedzając sklep dobrze jest więc przymierzyć stanik przed zakupem lub skorzystać z pomocy brafitterki – da to pewność idealnego dopasowania. Jak wybrać biustonosz push up i na co zwracać uwagę oprócz rozmiaru? Warto również przemyśleć, czy bielizna ma służyć na co dzień, czy na specjalne okazje. Biustonosze, które dają spektakularny efekt i wyraźnie powiększają piersi zwykle są tymi, które nie należą do najwygodniejszych. Codzienne noszenie tego tupu bielizny może być niezdrowe dla biustu. Takie staniki najlepiej wkładać od czasu do czasu, a częściej wybierać te push upy, które dzięki niewielkim wkładkom dopasowującym się do kształtu piersi, wspierają je, ograniczając dyskomfort związany z nadmiernym usztywnieniem większym wypełnieniem. Żelowe lub płynne wkładki wyróżniają się większym stopniem dopasowania oraz lekkością. Gąbka również może zapewnić optymalny komfort, jednak trzeba liczyć się z mniejszym „wtapianiem” w kształt biustu.
Cechy idealnego biustonosza z push upem
Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo źle dobrany stanik potrafi utrudnić codzienne czynności. Oprócz zmniejszenia walorów estetycznych – tak istotnych przy wyborze tzw. push upu – naraża na uwieranie, otarcia, odciski, spadanie ramiączek i wiele innych nieprzyjemnych sytuacji. Co więcej, biust (zwłaszcza ten większy), który nie jest dobrze podtrzymywany, może w znaczącym stopniu wpłynąć na dysfunkcje kręgosłupa. Biorąc pod uwagę większe usztywnienie biustonosza z push upem, wszelkie jego wady wychodzą na pierwszy plan, skutecznie psując zarówno efekt wizualny, jak i komfort użytkowniczki. Idealny biustonosz push up:
– przylega do ciała bez zmiany swojego położenia podczas ruchu (miseczki się do podnoszą, ramiączka nie opadają ani nie uciskają itp.),
– nie pozostawia odcisków na ciele po ściągnięciu,
– nie wżyna się fiszbinami w biust lub w ciało,
– pozwala swobodnie oddychać,
– chowa w miseczce całe piersi, nie pozwalając im „wylewać się” górą lub bokiem stanika.
Jak wybrać biustonosz z push upem? Okazuje się, że nie jest to trudne, pamiętając o podstawach – odpowiednim rozmiarze, rodzaju wkładek i ogólnym samopoczuciu po założeniu. Cała reszta zależy już tylko od indywidualnych preferencji. Stanik tego typu warto mieć w szafie – choćby tylko na okazjonalne wyjścia. W wielu przypadkach ratuje kreacje wieczorowe, zapewniając komfort noszenia i doskonałe ułożenie ubrań – szczególnie tych z dekoltami i wycięciami.