Co stanowi podstawę zimowej garderoby?

Bez wątpienia, zima dla mało kogo jest ulubioną porą roku. Wynika to chociażby z konieczności ubierania grubych ciuchów.  Niska temperatura powietrza oraz opady śniegu sprawiają, że w szafie trzeba mieć wiele grubych, zimowych ubrań.

Komplet kurtek zimowych

Na pewno podstawą wyposażenia zimowego jest kurtka. Tak naprawdę jednak, jedna kurtka zwykle nie wystarcza. Rzecz w tym, że temperatura powietrza zimą często bardzo się waha. Inna kurtka jest natomiast odpowiednia na największy mróz, a inna na delikatnie dodatnią temperaturę.

Poza tym, warto mieć również kurtki na różne okazje. Chodzi o to, aby posiadać kurtkę codzienną, dobrą do użytkowania każdego dnia oraz kurtkę elegancką. Zamiast eleganckiej kurtki można również sprawić sobie płaszcz, z którego będzie się korzystało w specjalnych sytuacjach.

Co oprócz kurtek?

Oczywiście, kurtki to tylko część zimowej garderoby. Niezbędnym ich uzupełnieniem są czapki. Jaka powinna być czapka zimowa? Na pewno musi być gruba, aby stanowiła realną ochronę. Niemniej jednak, można również mieć w swojej garderobie jakąś cieńszą czapkę zimową, która przyda się, gdy temperatura nie jest aż tak niska. Tak naprawdę jednak, przy wyższej temperaturze korzystanie z czapki zimowej nie jest zwykle niezbędne. W takiej sytuacji nosi się ją zwykle ze względu na modę, a nie na praktyczne zastosowanie. Podobnie jest z szalikiem, który przy mrozie jest niezbędny, a przy wyższej temperaturze jest ciekawym uzupełnieniem stroju.