Jak dobrze dobrać sandały?

Pewnie wiele osób, zwłaszcza kobiet, przekonało się już o tym, że źle dobrane czy kiepskiej jakości sandały mogą być o wiele bardziej niewygodne niż inne rodzaje obuwia. Jest to spowodowane ich specyficzną konstrukcją, dlatego jeśli chce się cieszyć komfortem, a nie cierpieć z powodu bolesnych ranek na stopach, trzeba uważnie wybierać takie obuwie.

Pożądana wysoka jakość

Nie da się nie stwierdzić, że dobrej jakości sandały dla kobiet będą lepszym wyborem niż kiepskie, kupowane na przykład na bazarze. Oczywiście wysoka jakość nie zawsze będzie oznaczała bardzo wysoką cenę. Ważne jest zwłaszcza to, z jakiego materiału buty zostały wykonane. Najlepsze są materiały naturalne, jak skóra, a także korkowa podeszwa, niż sztuczne, na przykład plastikowe paski. Takie elementy mogą boleśnie wpijać się w stopy nawet jeśli buty zostały wybrane w dobrym rozmiarze i czasem nawet może się okazać, że ich noszenie jest zupełnie niewygodne. Dobre buty są też wygodne dzięki temu, że są dobrze wyprofilowane i nawet jeśli mają na przykład wysoki obcas, jest on stabilny, a więc chodzenie jest komfortowe.

zdjęcie damskich sandałów z falbanką

Konieczny dobry rozmiar

Noszenie za małych butów to prawdziwa katorga i coś, czego należy zdecydowanie unikać, w przypadku każdego rodzaju obuwia. Kiedy zaś na przykład buty sportowe są nieco za duże, nie powoduje to większych problemów. W przypadku damskich sandałów jest inaczej. Także gdy są one za duże, mogą sprawiać wiele problemów, bo na przykład noga będzie przesuwać się do przodu i wysuwać się z butów, a paski będą mocniej uciskać. Należy więc idealnie dobrać rozmiar takiego obuwia.