Najlepsza kurtka męska

Wielu mężczyzn poszukuje sprawdzonego okrycia wierzchniego w rozsądnej cenie. Projektanci co roku wypuszczają odświeżone wersje kultowych modeli kurtek męskich. Warto zapoznać się z najlepszymi propozycjami marek modowych.

Sprawdzone kurtki męskie

Anorak to od lat chętnie kupowany rodzaj męskiej kurtki, który można znaleźć w ofercie dstreet. W przypadku, gdy poszukiwane jest okrycie wierzchnie przeznaczone do zadań specjalnych, na przykład do stosowania w ciężkich warunkach atmosferycznych, warto postawić na anorak. Mowa tutaj o kurtce, która w przeszłości stosowana była przede wszystkim przez polarników oraz Inuitów. Obecnie produkowana jest przez najpopularniejsze marki outdoorowe. Anorak to kurtka, która idealnie nadaje się do noszenia w surowym klimacie. Nie jest jej straszna niska temperatura oraz opady deszczu czy śniegu. Taki model kurtki można zakupić w wielu sklepach odzieżowych w rozsądnych cenach, jednak dużo w tej kwestii zależy od konkretnie wybranego producenta. Warto zaznaczyć, że najbardziej wyróżniającą cechą takiego modelu kurtki jest zdecydowanie brak zapięcia na zamek na całej długości. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że anorak to kurtka, którą należy wkładać przez głowę. Rozpinana jest ona co najwyżej do połowy. Nierzadko wyposażona jest też w kieszeń kangurkę. Okazuje się, że męskie anoraki wyróżniają się nie tylko wodoodporną tkaniną wierzchnią, ale też solidnym ociepleniem. Dlatego jest to idealna propozycja na zimę, jak i na pogodę przejściową. Co istotne, ten krój odnalazł również zastosowanie w przypadku odzieży sportowej. W przypadku, gdy poszukiwana jest kurka do biegania bądź na rower, lekki, przeciwdeszczowy anorak pochodzący od renomowanego producenta będzie zdecydowanie dobrym wyborem. Nie każdy wie o tym, że taka kurtka bardzo dobrze odnajduje się w casualowych oraz sportowych stylizacjach, dlatego coraz więcej mężczyzn stawia na nią. Świetnie pasuje do spodni typu joggery oraz do bluz bez kaptura. Warto ją zestawiać ze sneakersami.

Czy warto zakupić harringtonkę?

Harringtonka to ponadczasowy model, który jest chętnie zakładany przez mężczyzn z całego świata. Taki typ kurtki dla mężczyzny ma tajemniczą nazwę. Okazuje się, że w naszym kraju harringtonkę zna się przeważnie jako lekką wiatrówkę bądź szwedkę przeznaczoną na jesień oraz wiosnę. Warto zaznaczyć, że taka kurtka ma klasyczny, bardzo prosty krój, który wykończony jest przy szyi stójką bądź kołnierzem. Co ciekawe, nazwa tego modelu nawiązuje do postaci z filmu „Peyton Place”. Mowa tutaj oczywiście o Rodney’u Harringtonie. Postać ta rozsławiła ten fason, nosząc go na wielkim ekranie. Co więcej, kurtka ta została zaprojektowana w latach 30. XX wieku z myślą o golfistach. Wraz z upływem czasu stała się najpopularniejszą kurtką pośród gwiazd światowego formatu. Nie każdy wie o tym, jak nosić taką kurtkę. Okazuje się, że męską harringtonka powinna być traktowana głównie jako sportowy akcent w półformalnych stylizacjach. Najlepiej nosić ją w stylu smart casual do koszul w kratę oraz do spodni dżinsowych. Natomiast w czasie chłodniejszych dni świetnie pasuje w zestawieniu z prostym, gładkim swetrem w serek. Można też opcjonalnie postawić na golf oraz sznurowane trzewiki. Tak stworzona stylizacja z pewnością zostanie doceniona na ulicy.

Dlaczego budrysówka jest ceniona przez mężczyzn?

Od lat z mody nie wychodzi budrysówka męska. Mowa tutaj o wełnianym płaszczu mającym swobodny fason. Kaptur cechuje się zapięciami na kołeczki. Do tego dołączone są pętelki ze skóry bądź sznurka. Warto wiedzieć o tym, że kurtka budrysówka do zdecydowanie jedno z najbardziej niedocenianych okryć wierzchnich dla panów. Jest to jednak ponadczasowy model cechujący się uniwersalnością. Budrysówka pasuje nie tylko do casualowych ubrań, ale też do eleganckich ciuchów. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór na drugą połowę roku. Okazuje się, że budrysówka zrobiona z wełny posłuży od późnej jesienie, aż do końca mroźnej zimy. Jest ona ciepła, a jej historia sięga czasów I wojny światowej. Na samym początku noszona była przez brytyjskich żołnierzy marynarki wojennej, gdyż świetnie chroniła przed ujemnymi temperaturami.