Buty Timberland w chwale ulicznej mody

Moda ulicy jest bardzo specyficzną gałęzią mody. Nie da się jej ująć w żadnych sztywnych ramach, ulega bowiem ciągłym przeobrażeniom i transformacjom. Niektóre jej odmiany mogą nieco szokować, zwłaszcza starsze pokolenia, ale ona taka po prostu jest. Ubrania w stylu ulicznym to pewna forma sztuki, czasem nieco buntownicza, czasem nonszalancka, ale zawsze oryginalna na czasie. Na streetwear składają się te wszystkie ubrania, które ludzie wkładają na siebie w przestrzeni publicznej. Dlatego do mody ulicznej można zaliczyć niemal wszystko.

Buty Timberland – ikona mody ulicznej

Jeśli chodzi o modę uliczną, nie da się wspomnieć butów takich jak Timberland damskie. Powstały kilkadziesiąt lat temu jako buty typowo robocze, by bardzo szybko zdobyć uznanie miłośników mody ulicznej. Ich główną zaletą jest nie tylko surowy, nieco roboczy wygląd, ale i komfort noszenia. Oryginalne buty Timberland są całkowicie nieprzemakalne, co czyni je niezastąpionymi na pełnych kałuż miejskich chodnikach.

Obecnie marka Timberland nastawia się na jeszcze szerszy podbój rynku mody ulicznej i co rusz wypuszcza nowe modele butów, których wspólną cechą wciąż jednak pozostają wysoka jakość i wygoda.

Ubrania w modzie ulicznej

Młodzi ludzie definiują modę uliczną jako totalny luz i brak zasad. Można do niej zaliczyć zarówno eleganckie spodnie i koszulę, jak i luźne dresy. Wszystko zależy od interpretacji osoby noszącej daną stylizację. Nieodmiennie jednak ubrania streetwearowe mają być przede wszystkim wygodne, by ułatwić funkcjonowanie w miejskiej przestrzeni, która nie zawsze bywa łatwym i przyjemnym miejscem do życia.