modne buty derby na codzień

Czy buty derby nadają się do garnituru?

Oryginalne buty derby to dość popularne obuwie wizytowe, które bez żadnego większego problemu można założyć do garnituru. Zaletą eleganckich derbów jest to, że doskonale sprawdzą się nie tylko na lato, ale również na zimę.

Dla kogo są buty derby?

Modne i stylowe derby są najlepszą alternatywą dla popularnych oxfordów. Buty tego typu nie posiadają zamkniętej obłożony. Pamiętać należy jednak o tym, że derby są zdecydowanie mniej formalne niż wspomniane oxfordy. Doskonale sprawdzą się między innymi podczas oficjalnych spotkań biznesowych albo jako eleganckie buty do pracy. Warto wspomnieć również i o tym, że buty derby nie są polecane do garnituru na ślub.

Eleganckie buty na zimę

W sezonie letnim bardzo łatwo jest wybrać buty do garnituru. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy trzeba wybrać buty do garnituru na zimę. Osoby, które przemieszczają się samochodem do pracy i z powrotem mogą pozwolić sobie na eleganckie derby. Przy bardzo niekorzystnej pogodzie lepiej sprawdzą się jednak trzewiki. Warto poszukać tutaj modeli z zamkniętą przyszwą, które mają bardzo wysoką cholewkę. W Polsce bardzo modne są na przykład trzewiki brogsy, które posiadają właśnie cholewkę na odpowiedniej wysokości. Oprócz derbów warto mieć w szafie klasyczne monki albo chukka.

Jak dbać o buty?

W sezonie zimowym buty derby są niestety bardziej narażone na zniszczenie, dlatego też warto o nie dbać. Sól drogowa jest w stanie zniszczyć nawet najlepsze jakościowo buty. Warto po każdej wycieczce dokładnie wyczyścić swoje buty. Wielu producentów obuwia oferuje swoim klientom specjalne środki czystości, dzięki którym derby zawsze prezentować będą się bardzo okazale. Warto kupić również specjalne preparaty, które zadbają nie tylko o zewnętrzną część obuwia, ale również o wewnętrzną. W sezonie zimowym stopy bardzo szybko się pocą, dlatego też może pojawić się nieprzyjemny zapach, który trzeba wyeliminować.

Więcej na – https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-derby