Najlepsze kurtki przeciwdeszczowe

Kurtka przeciwdeszczowa to obowiązkowy element w każdej szafie, a już na pewno, jeśli ma się w planach wycieczki po górach, wspinaczki lub jazdę na rowerze. Podczas kilkudniowych wyjazdów pogoda może ulec gwałtownej zmianie, a więc zawsze warto być przygotowanym na wszystkie okoliczności.

kurtki przeciwdeszczowe

Na jakie kurtki przeciwdeszczowe należy zwrócić szczególną uwagę?

Na pewno, zanim kupi się odpowiednią kurtkę, warto wiedzieć, czym należy się kierować i, które aspekty powinny najbardziej przyciągnąć uwagę, podczas dokonywania wyboru.
Z całą pewnością warto skupić się na wytrzymałości materiału kurtki. Chodzi tutaj bardziej o fakt, jak duże natężenie słupa wody może wytrzymać, zanim zacznie przemiękać. Oczywiście im większa jest to wartość, tym lepszej jakości jest kurtka.
Warto sprawdzić dokładnie też jej skład surowcowy. Chyba każdemu zależy na tym, aby kurtka przeciwdeszczowa nie wchłaniała wilgoci, ale jednocześnie była przewiewna.
Warto szczególną uwagę zwrócić na modele, które składają się z kilku warstw. Oczywistym jest, że im grubsza jest powierzchnia kurtki oraz im więcej jest przylegających do siebie warstw, tym kurtka okaże się szczelniejsza i lepiej sprawdzi się nawet w bardzo ekstremalnych sytuacjach, które mogą przydarzyć się podczas górskich wycieczek lub wspinaczek.
Na pewno odpowiednio dopasowana kurtka przeciwdeszczowa powinna znaleźć się w szafie każdej aktywnej i wysportowanej osoby.