Renowacja skóry – sposoby!

lotion renowacja skóryJeżeli masz w domu skórzane torebki czy części garderoby to powinnaś o nie odpowiednio zadbać, tylko wówczas posłużą przez długie lata. Renowacja skóry wcale nie musi być trudna.

Akcja renowacja!

Wciąż popularna jest skóra licowana, która nie tylko świetnie się prezentuje,ale też jest niezwykle praktyczna, a dbałość o nią to przede wszystkim kilka podstawowych zasad. Jeżeli pojawią się na niej plamy to często wystarczy jedynie zwykła woda z mydłem, nie można jednak przesadzać z ilością tej pierwszej. Po dokładnym osuszeniu możemy już cieszyć się odświeżoną skórą.

Sposobów jest wiele…

Często stosowaną metodą na renowację skóry jest również czyszczenie powstałych na niej zabrudzeń za pomocą roztworu wody z amoniakiem. W tym przypadku należy jednak zachować szczególną ostrożność i najpierw sprawdzić działanie tego roztworu na niewidocznym fragmencie odzieży czy obuwia, aby nie uszkodzić sobie trwale żadnej rzeczy.

Mleko lub denaturat

Znawcy skóry licowej polecają również do czyszczenia jasnej skóry szmatkę nasączoną w zimnym mleku, natomiast do ciemnych odcieni wybierać należy tampon lub wacik nasączony denaturatem. Z kolei plamy z długopisu łatwo można usunąć przy pomocy zmywacza do paznokci.

Renowację skóry można komuś zlecić, ale czasami wystarczy jeden krótki, domowy zabieg, aby odzyskała swoją dawną świetność. Warto samemu spróbować zadbać o skórzane rzeczy, zanim niepotrzebnie przepłacimy.