spodnie

Spodnie damskie a spodnie męskie

Spodnie dżinsowe są niezwykle modne już od dobrych kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu lat. W wielu przypadkach stanowią podstawę mody młodzieżowej, często również sięgają po nie osoby nieco starsze. Jakie są podstawowe różnice pomiędzy spodniami dżinsowymi dla pań, a dżinsami dla mężczyzn?

Zmiany na przestrzeni lat

Na przełomie lat 70. i 80. bardzo modne były spodnie typu dzwony, posiadające szerokie nogawki. Moda ta przełożyła się również na dżinsy, które najczęściej były dostępne właśnie w takim kroju. Warto tutaj zaznaczyć, że obecnie ten trend wrócił do łask i w pewnych kręgach cieszy się dużą popularnością. Znacznie powszechniejsze są jednak bardziej dopasowane spodnie, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Warto tutaj zaznaczyć, że jeszcze kilka lat temu dopasowane były wyłącznie dżinsy dla pań.

spodnieRóżnice pomiędzy płciami

Tutaj już nasuwa się pierwsza różnica: damskie dżinsy są z reguły dużo bardziej dopasowane. Panowie sięgają po obcisłe spodnie znacznie częściej, przez co jest to świadomy zabieg producentów. Dodatkowo w przypadku damskich spodni najczęściej są one podzielone na te z wysokim stanem i niskim stanem, sprawdź propozycje od https://supersklep.pl/spodnie. Obecnie to dżinsy z wysokim stanem są popularne, jako że nie tylko dobrze wyglądają, ale również są wygodniejsze i bardziej praktyczne. W przypadku męskiej odzieży zazwyczaj nie ma takiego podziału, a dostępny jest tylko jeden krój spodni dżinsowych dla mężczyzn.